Svetovno prvenstvo za amaterske kolesarje

Od minulega četrtka do nedelje je v italijanskem mestu Varese potekalo svetovno prvenstvo za amaterske kolesarje. Prvenstva se je udeležila številčna slovenska reprezentanca, med njimi tudi dva člana KD Alpe, Tina Brelih in Andrej Jezeršek.
Kolesarji so nastopili v treh disciplinah: kronometru, ekipni dirki štafet in cestni dirki.
V kronometru je v  ženski kategoriji od 35 do 39 let odlično peto mesto osvojila Tina Brelih, Andrej Jezeršek je bil v enaki starostni kategoriji med moškimi prav tako odličen 12. V kronometru so Slovenci osvojili kar tri naslove svetovnega prvaka: Laura Šimenc med ženskami od 19 do 34 let, Matej Lovše v moški kategoriji od 35 do 39 let in Andrej Guček v kategoriji  od 40 do 44 let.
Na nedeljski cestni dirki je Tina Brelih osvojila deveto, Andrej Jezeršek pa 20.mesto.
Na cestni dirki slovenska reprezentanca sicer ni osvojila naslova svetovnega prvaka, sta pa izjemen uspeh dosegli Erika Jesenko z drugim in Laura Šimenc  s tretjim mestom med ženskami od 19 do 34 let.
Slovenija je na prvenstvu osvojila zlato medaljo v ekipni dirki štafet. Člani zmagovalne ekipe so bili: Laura Šimenc, Dean Bratuš, Jani Prešeren in Branko Bojanc.
Laura Šimenc je z dvema zlatima in eno bronasto medaljo postala najuspešnejša udeleženka prvenstva. Čestitke vsem!