Start: Mozirje (pred stavbo Upravne enote)

Kategorije:
•    Ženske A, B, C
•    Amaterji
•    Master A, B, C, D, E, F, G, H, I
•    Na dirki lahko nastopijo tudi kolesarji, ki niso imetniki licenc in kolesarji, ki niso člani klubov
•    Kategorije: mlajši mladinci, starejši mladinci in elite se lahko udeležijo tekmovanja izven konkurence

Prijave:
Predprijava: četrtka 15.6.2017 do 15:00 na spletnem portalu prijavim.se
Z vplačilom 15 € naTR: SI56 0310 3100 0516 444 do četrtka 15.6.2017 do 15:00 bo prijava popolna
Prijava: 20€ na dan tekmovanja od 08:00 do 09:30 ure na prireditvenim prostoru.
Prevzem startnih številk bo potekal na prireditvenem prostoru med 08:00 do 09:30.

Start:
•    Tekmovalci se zberejo najkasneje ob 09:45 na startnem prostoru
•    Tekmovalci za pokal PSLO startajo iz prvega startnega boksa
•    Tekmovalci brez licenc startajo iz drugega startnega boksa
•    Tekmovalci kategorij mlajši mladinci, starejši mladinci in elite startajo iz tretjega startnega boksa
•    Skupinski start je ob 10:00 uri
•    Leteči start je pri gostilni Vid (2,2km). Do tu kolesarji vozijo v počasni strnjeni koloni
Splošne določbe:
•    Tekmuje se po predpisih KZS in UCI ter določilih tega razpisa. V soglasju s sodniškim zborom si organizator pridržuje pravico spremembe tega razpisa.
•    Tekmovalci vozijo na lastno odgovornost.
•    Organizator ne odgovarja za nastalo škodo, ki si jo povzročijo tekmovalci med sabo ali proti tretjim osebam.
•    Tekmovalci se obvezujejo, da bodo dovolili doping kontrolo, če bo to od njih zahtevala zato pristojna komisija pri KZS.
•    Tekmovanje se bo odvijalo ob popolni zapora cestišča.
•    Tekmovalci morajo uporabljati zaščitno čelado.
•    Povratek po trasi dirke ni mogoč do prihoda zadnjega kolesarja v cilj
•    Posledica neupoštevanja razpisa je diskvalifikacija tekmovalca.
Razglasitev:
Razglasitev bo potekala 20 minut po razglasitvi uradnih rezultatov pred hotelom Golte v bližini cilja dirke. Rezultati bodo objavljeni na oglasni deski in na spletni strani Maratona Alpe.
Nagrade:
Prvi trije tekmovalci v vsaki kategoriji prejmejo pokale.
Pritožbe:
Sprejema glavni sodnik ob plačilu pologa 20€ v času 15 minut po razglasitvi rezultatov. Polog se v primeru ugodne rešitve vrne.